Kolekcja Smooth

Jest taka grupa produktów ceramicznych, którą zaliczamy do grupy o nazwie mono kolor. Jak łatwo się domyśleć, są to płytki pokryte jednokolorowym szkliwem bez żadnego ozdobnego wzoru czy nawet jakichkolwiek delikatnych cieni, plamek i przebarwień. Laikom mogłoby się wydawać, że taki asortyment jest dla producenta najprostszy do wykonania, bo przecież nie trzeba tutaj projektować a następnie nadrukowywać na powierzchnię okładziny żadnych skomplikowanych tekstur. Z całą pewnością zupełnie innego zdania są kontrolerzy odpowiedzialni w fabrykach za jakość produktów. Oni wiedzą że mono kolor, zwłaszcza jasny, stwarza warunki w których nawet mała niedoskonałość na powierzchni jest nieporównywalnie bardziej widoczna niż na kaflach z wzorem, i uniemożliwia zakwalifikowanie produktu jako tak zwany pierwszy gatunek.

 

 

Smooth to kolekcja jednolitych kolorystycznie gresów szkliwionych. Zirconio które jest ich producentem to fabryka o wyjątkowo dużym doświadczeniu i ciesząca się na europejskim rynku bardzo dobrą opinią. Jej sztandarowy mono-kolor produkowany jest na najnowocześniejszej linii technologicznej i w doskonale przystosowanej do tego hali produkcyjnej bo tylko takie warunki gwarantują najwyższą jakość.

 

 

Opis prezentowanej serii należy zacząć od najważniejszej chyba kwestii czyli od przedstawienia wszystkich dostępnych kolorów. Katalog zawiera biel oraz czerń które cieszą się największą popularnością wśród klientów. Ich nazwy handlowe są anglojęzyczne a nie w języku hiszpańskim tak więc w katalogu są podpisane jako Smooth White oraz Black. Ponadto znajdziemy tam szarość, antracyt, beż oraz brąz. Ciekawy jest też kolor Taupe który definiuje się jako specyficzne połączenie barwy szarej i beżowej.

 

 

Kolejnym parametrem o którym warto wspomnieć są do formaty. Do dyspozycji mamy dwa t.j 60×60 i 60×120 cm. Warto też wspomnieć o rodzajach powierzchni. Tutaj producent zdecydował się na zaproponować nam wykończenia całkowicie matowego oraz tak zwane lappato które mieni się bardzo delikatnie i połyskuje. Zdecydowanie nie jest to jednak tak zwany wysoki lub inaczej lustrzany połysk. Płytki te powinno się opisywać raczej jako lekko przetarte, delikatnie odbijające światło co szczególnie widać patrząc pod kątem.