O FABRYCE

Kiedy w 2015 roku marka Zirconio obchodziła 50 lecie istnienia, miała właśnie za sobą jedno z najważniejszych wydarzeń w swojej historii jakim było przyłączenie się do Niro Group. W ten sposób
jedna z bardziej znanych i cenionych w świecie fabryk produkujących hiszpańską ceramikę rozpoczęła zupełnie nowy rozdział swojej działalności.

 

 

W obecnych czasach piękne karty historii i ogromne zaufanie klientów systematycznie budowane prze dziesięciolecia już nie wystarczają aby konkurować z najlepszymi. Potrzebne są inwestycje w nowe technologie, rozwój zaplecza technologicznego które byłoby gotowe sprostać współczesnym wymaganiom rynku i potrzebom klientów. Dziś wiemy że dzięki tym ważnym zmianom, nasza marka nie tylko nie utraciła swojej wysokiej pozycji ale jeszcze bardziej ją ugruntowała. Nie musimy więc podążać drogą którą wytyczają nam inni, nie kopiujemy trendów – my w dalszym ciągu sami je kreujemy.

 

 

W Polsce produkty marki Zirconio pojawiły się w latach dziewięćdziesiątych czyli zaraz po transformacji ustrojowej której następstwem było powstanie gospodarki wolnorynkowej. Wówczas rozpoczął się bezprecedensowy, masowy import dóbr z zachodu. Nie ominęło to także ceramiki użytkowej. Różnica pomiędzy kafelkami które wówczas znaliśmy a tymi które przyjeżdzały z hiszpanii była kolosalna, zarówno pod względem wyglądu jak i jakości wykonania. Nic dziwnego że Polacy błyskawicznie zakochali się w hiszpańskich płytkach a sklepy sprzedające importowane produkty do łazienek zaczęły pojawiać się jak grzyby po deszczu. Marka Zirconio zawsze uznawana była za tą najbardziej ekskluzywną i elegancką. Klienci gotowi byli czekać wiele tygodni a nawet miesięcy na odbiór swoich wymarzonych kafelków. Wiele modeli wciąż jest zamontowanych w polskich domach i mieszkaniach. Pewnie niektóre z nich nie są już takie „na czasie” ale wciąż dobrze się sprawdzają i ciężko przekonać ich właścicieli, że warto rozważyć ich wymianę na coś bardziej współczesnego. Tym bardziej że mnóstwo kultowych wzorów z tamtych lat wraca dzisiaj do katalogów wnętrzarskich jako coraz bardziej popularny styl retro.

 

Obecnie oferowane kolekcje prezentują wysoki poziom wykonania i są bardzo dobrze oceniane przez klientów, projektantów oraz wykonawców. Mimo ogromnej konkurenci płytki z logo Zirconio można dzisiaj znaleźć w dobrych salonach płytkarskich niemal w każdym większym mieście w Polsce. Ich sprzedażą zajmuje się tez wiele sklepów internetowych.