Kolekcja Basis

 

Przedstawiamy kolekcję, która swoją premierę miała już jakiś czas temu na targach ceramiki we włoskiej Bolonii. Od momentu pojawienia się wzbudziła duży entuzjazm oraz spore zainteresowanie  wśród odwiedzających wystawę projektantów wnętrz i architektów.

 

Beton jest częstym źródłem inspiracji dla producentów płytek. Kolekcje wykonane w tej stylistyce posiadają unikatowe walory estetyczne których w inny sposób nie udałoby się uzyskać. Proste, surowe tekstury znakomicie odnajdują się w ultra nowoczesnych wnętrzach choć coraz częściej wykorzystywane są przy łączeniu zupełnie różnych od siebie stylów.

 

 

Basis czyli baza, podstawa coś od czego wszystko się zaczyna. Trudno o lepszą nazwę dla tej kolekcji. Jest ona bowiem na tyle uniwersalna, że nawet bez pomysłu na aranżację dla łazienki, salonu czy kuchni, płytkowanie można z czystym sumieniem rozpocząć od tej okładziny. Wystarczy wybrać optymalny dla danego pomieszczenia format, jeden z trzech dostępnych odcieni szarości oraz wariant wykończenia powierzchni (naturalny lub lappato) i można śmiało przejść do kolejnego etapu projektowania. Bez względu na to w jakim kierunku podąży nasz projekt, czy będzie to nowoczesny minimalizm lub coś bardziej tradycyjnego i ponadczasowego, ta szara okładzina w każdym przypadku dopasuje się do takiego otoczenia idealnie.

 

 

Produkty cieszące się dużą popularnością są jednocześnie najlepiej przetestowane przez ich użytkowników. Najlepszą rekomendacją dla płytek jest to, gdy dany model polecają setki osób, które mają go już jakiś czas w swoich domach i na przysłowiowej, własnej skórze przekonali się jak to na prawdę jest z jego użytkowaniem. Największą zaletą Basisów, jak zgodnie twierdzą Ci którzy go wybrali jest to, że niemal wcale nie widać na nich brudu. Nie chodzi tu o sugestię, jakoby był to produkt dedykowany dla tych którzy nie dbają o czystość w swoich domach – nic z tych rzeczy. Ale bądźmy szczerzy, różnie to bywa z czasem i nie zawsze jest możliwość posprzątania. Poza tym nikt rozsądny chyba nie chce aby jego świeżo umyta podłoga po kilku godzinach znowu wyglądała na brudną. Tak się akurat złożyło że z Basisami to nam absolutnie nie grozi.

 

 

Przejdźmy do opisu samej kolekcji i wyszczególnienia jakie pozycje wchodzą w jej skład. Seria zwiera kafle na podkładzie gresowym (porcelanico) oraz wypalane na białej glinie (pasta blanca). Podczas gdy te pierwsze nadają się do układania zarówno na ścianach jak i na podłogach oraz na zewnątrz, modele z białej gliny to typowa ścienna glazura, którą wykłada się najczęściej łazienki. Gresy rektyfikowane występują w formatach 60×60, 60×120, 20×120 i 30×120 cm a nierektyfikowane w 45×67,5 cm. Ściany produkowane są w formacie 28,5 x 88,5 cm oraz 25×66,6. Jeśli chodzi o powierzchnię to w przypadku porcelany gresowej są dwa warianty wykończenia: matowy czyli tak zwany naturalny oraz lekko połyskujący czyli lappato. Ścienne kafle występują tylko w wersji matowej ale oprócz płaskich płytek bazowych, dostępne są tutaj również trójwymiarowe dekoracje z wyraźnie widocznymi i wyczuwalnymi w dotyku wytłoczeniami.